Strona startowa
GPS

Automonitoring GPS to w skrócie: pozycjoner przesyłający dane z pojazdu i program segregujący te dane na serwerach CMA. System nie wymaga instalacji oprogramowania na komputerze. Dostęp do danych jest możliwy z dowolnej ilości komputerów podłączonych do Internetu. Połączenie jest szyfrowane. Użytkownicy mogą przeglądać dane logistyczne w postaci raportów, zestawień, wykresów oraz przede wszystkim mogą śledzić on-line pojazdy na mapach wektorowych. Raporty mają możliwość zapisu do formatu Excel i archiwizacji.

Funkcjonalność systemu:

Aktualna, dokładna, częsta lokalizacja w czasie rzeczywistym co 1 km lub 4 minuty na dokładnych mapach Polski i Europy ze szczegółowymi planami miast w ramach abonamentu (EMapa, Teleatlas).
Możliwość zobrazowania lokalizacji i zdarzeń w formacie KML na mapach typu Google Earth.
System ma możliwość współpracy z lokalnymi aplikacjami i pozwala importować do nich dane (data i prędkość, poziom paliwa, lokalizacja, temperatura, zadania, kierunek, wiadomości, status z tachografu, obroty silnika, podpięta naczepa, włączenie/wyłączenie silnika ect.) Stwarza to dodatkowe możliwości ich wykorzystania w zewnętrznych aplikacjach realizujących inne cele biznesowe (system klasy ERP, CRM jak i zarządzania transportem takich jak InterLAN Speed).
System jest otwarty i ma możliwość integracji z każdym oprogramowaniem aktualnie wykorzystywanym do wspomagania pracy zarządzającego transportem czy zarządu firmy poprzez prosty, uniwersalny WEBservice. Modułowa budowa pozwala zależnie od indywidualnych potrzeb modyfikować funkcjonalność. Nie ma problemu z nadmiarem informacji oraz skomplikowanym użytkowaniem.

Automonitoring optymalizuje pracę pojazdów i ludzi zwiększając jednocześnie ich bezpieczeństwo.

Oczywisty jest Program Ochrony Pojazdu: 24 h/7dni stacja monitorowania CMA obsługuje zdarzenia alarmowe z pojazdów (typu: kradzież, jazda nieautoryzowana) i współpracuje z organami ścigania.

Zalety systemu Automonitoring

• System jest gotowym, sprawdzonym i kompletnym narzędziem wspomagania zarządzania w każdej firmie. Pełna funkcjonalność jest odpowiedzią na wymagania Klientów Centrum Monitorowania Alarmów Sp. z o.o.
• System jest otwarty i ma możliwość integracji z każdym oprogramowaniem aktualnie wykorzystywanym do wspomagania pracy zarządzającego transportem czy zarządu firmy poprzez prosty, uniwersalny WEBserwis.
• System jest zbudowany modułowo i zależnie od indywidualnych potrzeb może być modyfikowana jego funkcjonalność. Nie ma problemu z nadmiarem informacji oraz skomplikowanym użytkowaniem.
• Raporty mają możliwość zapisu do formatu Excel i archiwizacji.
• Urządzenia mobilne wykorzystywane w ramach Mobilemonitoring są urządzeniami uniwersalnymi, ogólnie dostępnymi na rynku, a nie dedykowanymi tylko do współpracy z jednym systemem co daje możliwość wykorzystania ich jako np. telefon lub nawigację z dowolnym oprogramowaniem ect.
• Konkretne, bezpośrednie oszczędności w firmie (koszty ubezpieczenia, paliwa, delegacje w szczególności zagraniczne, krótszy czas pracy bo większa efektywność ect.)
• Optymalizacja pracy pojazdów i ludzi
• Zwiększenie nadzoru nad pracownikami w terenie
• Zwiększenie bezpieczeństwa pojazdów, ładunków i ludzi
• Nie ma dodatkowych kosztów pozaabonamentowych również za granicami kraju po przekroczeniu pakietów danych

Automonitoring GPS to konkretne korzyści:

ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO - kierowcy, pojazdu i przewożonego ładunku dzięki całodobowemu nadzorowi Stacji Monitorowania Pojazdów i współpracy z Policją.
ZMNIEJSZA KOSZTY PALIWA – poprzez stałe monitorowanie zbiorników, sposobu użytkowania pojazdów i stylu jazdy.
OBNIŻA KOSZT UBEZPIECZENIA – wiodący ubezpieczyciele oferują zniżki w zakresie AC i CARGO dla pojazdów wyposażonych w system monitoringu GPS.
ZWIĘKSZA ZYSKI – pozwala lepiej wykorzystać posiadane samochody np. poprzez możliwość dysponowania dodatkowych przewozów na trasie, przejęcie transportu w przypadku awarii pojazdu.
OGRANICZA „LEWE KURSY” – dzięki możliwości rozliczenia pracy kierowców w oparciu o różnego typu raporty, rozliczenia tankowań i czas jazdy (prywatna/służbowa) itd.
REDUKUJE KOSZTY KOMUNIKACJI Z KIEROWCĄ POZA GRANICAMI KRAJU – poprzez korzystanie z przenośnego terminala PDA aktywowanego w pakiecie Europa online.